01.08.22
Zakaz dostępu do mieszkania po śmierci członka rodziny
Jak uzyskać dostęp do mieszkania po śmierci, które zostało zapieczętowane przez policję? więcej»

KONTAKT


Prawo i finanse

HomePrawo i finanse › Uwaga z przekazaniem majątku dla małoletnich!

Uwaga z przekazaniem majątku dla małoletnich!

11.10.2018

Tu zdecydowanie lepiej, można powiedzieć bezpieczniej, jest kupić mieszkanie na siebie i podarować dziecku.

Kupić czy podarować

Tu zdecydowanie lepiej, można powiedzieć bezpieczniej, jest kupić mieszkanie na siebie i podarować dziecku. Jakiś czas temu notariusze ostrzegali, że dając małoletniemu dziecku pieniądze na zakup mieszkania, rodzice mogą się narazić na poważne kłopoty, bo do tego, żeby dysponować pieniędzmi małoletniego dziecka, potrzebna jest zgoda sądu rodzinnego.
W takie pułapki wpada wiele osób.

A przecież sposób na ich uniknięcie jest bardzo prosty: rodzice najpierw muszą kupić mieszkanie na
siebie, a dopiero potem podarować je dziecku tłumaczyli notariusze. Podobnie jest ze zamianą mieszkania podarowanego małoletniemu dziecku na większe. Potrzebna jest zgoda sądu. Lepiej więc najpierw zamienić mieszkanie, a dopiero potem podarować dziecku. I tu podatki są neutralne – zarówno podarowane pieniądze, jak i mieszkanie są w ramach najbliższej rodziny z nich zwolnione.

Darowizny

Czy warto jest przepisać nieruchomość na dzieci? Przed sfinalizowaniem dokumentów dotyczących transferu własności na dzieci, warto skontaktować się z prawnikiem, który w tym zakresie ma doświadczenia, aby zapoznać się z konsekwencjami takiej decyzji oraz poznać rozwiązania prawne, które pomogą zabazpieczyć wam swój majątek i przekazać go tym, którym kochacie, bez długów i obciążeń.

Po więcej informacji i bezpłatną konsultację, dzwoń: 718-349-2300