20.11.21
Czy i kiedy powinieneś aktualizować prawne dokumenty
Nie ma potrzeby aktualizować, zmieniać poniżej wymienionych dokumentów tylko dlatego, że minęło kilka lat. Aczkolwiek zachęcam aby raz na dwa, trzy lata poświęcić chwile czasu na przypomnienie, przejrzenie wszystkich dokumentów, czy nadal odpowiadają naszym potrzebom i czy ewentualnie należy nanieść jakiekolwiek poprawki aby je zaktualizować. więcej»

KONTAKT


Prawo i finanse

HomePrawo i finanse › Testament to za mało!

Testament to za mało!

06.10.2017

Rozporządzanie własnym majątkiem na wypadek śmierci to często temat tabu. Większość z nas nie ma testamentu i boi się go mieć. Tymczasem praktyka pokazuje, że nawet on nie jest wystarczającym narzędziem do zarządzania majątkiem.

Testament – ostatnia wola spadkodawcy – często oka
zuje się nieskutecznym narzędziem rozporządzania własnym majątkiem, zwłaszcza jeżeli w jego skład wchodzi wiele elementów, a spadkodawca chce wyznaczyć innych beneficjentów, niż wynikałoby to z dziedziczenia ustawowego.

W skutecznym przekazaniu majątku przeszkodzić może niewłaściwe sporządzenie testamentu, uznanie go za nieważny, podważenie testamentu przez
osoby upoważnione do dziedziczenia przez ustawę czy, w najgorszym wypadku, zaginięcie testamentu skutkujące uznaniem go za nieistniejący.

Jaki dokument jest stosowny dla twojej sytuacji rodzinno-majątkowej, aby zabezpieczyć siebie, bliskich oraz swój dorobek życia? Każdego sytuacja jest inna, dlatego też należy skontaktować się z prawnikiem w celu skrupulatnego podjęcia do planu na wypadek choroby i śmierci. Bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, ważne, by sięgnąć po nie odpowiednio wcześniej i zaplanować to w momencie, kiedy jest na to czas i zdrowie, a nie gdy zmusza nas konieczność.


Po więcej informacji i bezpłatną konsultację, dzwoń: 718-349-2300