01.08.22
Zakaz dostępu do mieszkania po śmierci członka rodziny
Jak uzyskać dostęp do mieszkania po śmierci, które zostało zapieczętowane przez policję? więcej»

KONTAKT


Prawo i finanse

HomePrawo i finanse › Testament to za mało!

Testament to za mało!

06.10.2017

Rozporządzanie własnym majątkiem na wypadek śmierci to często temat tabu. Większość z nas nie ma testamentu i boi się go mieć. Tymczasem praktyka pokazuje, że nawet on nie jest wystarczającym narzędziem do zarządzania majątkiem.

Testament – ostatnia wola spadkodawcy – często oka
zuje się nieskutecznym narzędziem rozporządzania własnym majątkiem, zwłaszcza jeżeli w jego skład wchodzi wiele elementów, a spadkodawca chce wyznaczyć innych beneficjentów, niż wynikałoby to z dziedziczenia ustawowego.

W skutecznym przekazaniu majątku przeszkodzić może niewłaściwe sporządzenie testamentu, uznanie go za nieważny, podważenie testamentu przez
osoby upoważnione do dziedziczenia przez ustawę czy, w najgorszym wypadku, zaginięcie testamentu skutkujące uznaniem go za nieistniejący.

Jaki dokument jest stosowny dla twojej sytuacji rodzinno-majątkowej, aby zabezpieczyć siebie, bliskich oraz swój dorobek życia? Każdego sytuacja jest inna, dlatego też należy skontaktować się z prawnikiem w celu skrupulatnego podjęcia do planu na wypadek choroby i śmierci. Bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, ważne, by sięgnąć po nie odpowiednio wcześniej i zaplanować to w momencie, kiedy jest na to czas i zdrowie, a nie gdy zmusza nas konieczność.


Po więcej informacji i bezpłatną konsultację, dzwoń: 718-349-2300