20.11.21
Czy i kiedy powinieneś aktualizować prawne dokumenty
Nie ma potrzeby aktualizować, zmieniać poniżej wymienionych dokumentów tylko dlatego, że minęło kilka lat. Aczkolwiek zachęcam aby raz na dwa, trzy lata poświęcić chwile czasu na przypomnienie, przejrzenie wszystkich dokumentów, czy nadal odpowiadają naszym potrzebom i czy ewentualnie należy nanieść jakiekolwiek poprawki aby je zaktualizować. więcej»

KONTAKT


Prawo i finanse

HomePrawo i finanse › Estate Planning. Co to jest i jak działa?

Estate Planning. Co to jest i jak działa?

11.10.2019

Najpopularniejszym narzędziem tej dziedziny jest Testament, Power of Attorney and Health Care Proxy.

Testament

To pisemne rozrządzenie własnym majątkiem na wypadek śmierci sporządzony ściśle według przepisów ustawy stanu Nowy Jork. Testament może być zmieniony w części lub odwołany w całości w każdej chwili za życia spadkodawcy, testament nabiera mocy prawnej tylko w momencie śmierci. Testament nie może być spisany bądź odwołany przez przedstawiciela. Po śmierci osoby, testament musi być złożony w sądzie i należy przeprowadzić sprawę spadkową. Jeżeli nie mamy testamentu, w przypadku śmierci, majątek zmarłego będzie przekazany spadkobiercom według ustawy (dziedziczenie beztestamentowe). Prawo stanowe, jednak może ale nie musi pokryć się z ostatnią wolą zmarłego.

Upoważnienie, czyli “power of attorney ”

To pisemne oświadczenie, w którym osoba (tzw. Principal) wyznacza jedną lub więcej osób (tzw. Agent) do podejmowania wszelkich decyzji związanych z dniem powszednim w razie niekompetencji, choroby lub niemożności działania we własnym imieniu. Na przykład, do przeprowadzenia bankowych transakcji, do sprzedania nieruchomości, do ubiegania się o medicaid. Taki dokument może być odwołany przez osobę dającą upaważnienie (principal) pod warunkiem że będzie on w pełni świadomy swoich czynów.

Po więcej informacji i bezpłatną konsultację, dzwoń: 718-349-2300